Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

Informacja dotycząca realizacji Programu „Zajęcia klubowe w WTZ”

Utworzono dnia 26.05.2023

Oddział Podkarpacki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie  informuje, że w terminie od dnia 1 czerwca 2023 r. do dnia 30 czerwca 2023 r. odbędzie się druga tura naboru wniosków o przyznanie środków finansowych na realizację programu „Zajęcia klubowe w WTZ”. Dotyczy ona zajęć klubowych, które mają zostać uruchomione i prowadzone od drugiej połowy roku realizacyjnego (tj. od dnia 1 sierpnia 2023 r. do dnia 31 stycznia 2024 r.) oraz zajęć klubowych prowadzonych w WTZ, w których od momentu zakończenia terminu pierwszej tury naboru wystąpień zwiększyła się liczba beneficjentów programu.

Uprawnionymi do składanie wniosków o dofinansowanie są podmioty prowadzące Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ) na terenie powiatu bieszczadzkiego.

Jednostką wyznaczoną do obsługi programu w powiecie bieszczadzkim jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ustrzykach Dolnych.

Szczegółowe informacje dotyczące treści programu znajdują się na stronie internetowej PFRON: https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/program-zajecia-klubowe-w-wtz/

Wnioski o dofinansowanie można składać w siedzibie PCPR w Ustrzykach Dolnych ul .Bełska 22, w terminie do  21 czerwca 2023 r. (w przypadku wysłania wniosku pocztą, decyduje data wpływu do PCPR).

Wnioski dostępne są na stronie internetowej PCPR w zakładce: „Osoby niepełnosprawne”.

Program „Zajęcia klubowe w WTZ” jest programem wsparcia osób niepełnosprawnych poprzez prowadzenie zajęć klubowych jako zorganizowanej formy rehabilitacji. W ramach programu WTZ zainteresowane prowadzaniem zajęć klubowych mogą ubiegać się o ich dofinansowanie. Program „Zajęcia klubowe w WTZ” jest rozwiązaniem, które sprzyja aktywnemu wspomaganiu uczestników warsztatów, którzy weszli na rynek pracy oraz osób niepełnosprawnych przez rozpoczęciem procesu rehabilitacji w warsztacie terapii zajęciowej.

Zegar

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 56

W poprzednim tygodniu: 71

W tym miesiącu: 87

W poprzednim miesiącu: 384

Wszystkich: 23696

UWAGA

PROSIMY O NIENADSYłANIE DO POWIATOWEGO CENTRUM POMOCY RODZINIE KORESPONDENCJI MAILOWEJ ZAWIERAJĄCEJ DANE OSOBOWE